Oddech > ABC Chorego > Wprowadzenie

Wprowadzenie

Szanowny Czytelniku,

oddajemy do Twoich rąk pierwszą cześć z serii "ABC chorego na POChP". Jest to poradnik o Przewlekłej Obturacyjnej Chorobie Płuc, w skrócie nazywanej POChP. Skierowany jest on przede wszystkim do pacjentów cierpiących na tę chorobę, ale również do ich rodzin i przyjaciół oraz osób, którym ten problem wydaje się ważny. Poradnik został przygotowany przez grupę entuzjastów ze Stowarzyszenia "ODDECH", których celem jest radykalna zmiana sytuacji osób dotkniętych tą ciężką, przewlekłą chorobą układu oddechowego. Poradnik pomyślany jest jako rozmowa lekarza z pacjentem. Prezentowane poniżej pytania są wybranymi, najczęściej zadawanymi przez chorych w naszej codziennej praktyce zawodowej.

Obecne wydawnictwo jest pierwszym, wstępnym poradnikiem opisującym najważniejsze informacje dotyczące POChP w sposób bardziej ogólny. Kolejne części poradnika będą szczegółowo omawiały każdy istotny fragment niniejszego wydania.

Będziemy wdzięczni za ewentualne uwagi i sugestie dotyczące poradnika, które postaramy się wykorzystać i umieścić w jego kolejnych wydaniach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w wydaniu niniejszego Poradnika.

Autorzy